Modem ZTE MF823 - kilka pytań

edytowano 09.12.2013 w Sprzęt
Witam, pytałem już o to na kilku forach i nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi, nie wiem czy ten modem jest aż tak mało popularny czy jak, w każdym razie może ktoś taki posiada i mi powie:
1) Czy można na MF823 wymusić używanie konkretnego pasma, np. tylko UMTS 2100, albo tylko LTE 1800MHz ?
2) Czy modem podczas normalnego użytkowania grzeje się ość znacznie, czy raczej tylko ledwo wyczuwalnie ?
3) Czy wbudowany czytnik kart SD pracuje z pełną prędkością karty, czy też może w jakiś sposób ogranicza jej prędkość tak jak niektóre tanie czytniki o prędkości poniżej 1MB/s ?
Otagowano:

Komentarze

• 1. Teoretycznie tak, w praktyce opcji nie ma do tego. Można wymusić 2G, 3G i LTE, ale nie da się pasm.
    2. Normalnie, jak każdy modem - jest dość ciepły.
    3. Czytnika nie testowałem, ale o ile pamiętam nie działa wcale jako pendrive, dostęp jest przez wirtualną stronę WWW, więc mało przydatny.
  • Dzięki za odp.
    Korzystałeś pewnie z tej wersji z Plusa zarządzanej przez WWW, mnie interesuje ten z Play, on raczej ma normalny czytnik kart.

2. Normalnie, jak każdy modem - jest dość ciepły.
    Hmm, miałem do czynienia z paroma modemami, Huawei E160, huawei E173u-2, Huawei E3276 i ZTE MF669 i z moich doświadczeń Huaweie grzeją się dość znacząco, w trakcie pracy są ciepłe lub gorące, natomiast ZTE 669 praktycznie się nie grzeje, ciepły staje się jedynie przy bardzo intensywnej pracy, ale nigdy nie był gorący, tak jak Huaweie. Dlatego ciekawi mnie, czy ten MF823 też się tak pozytywnie wyróżnia, ale jak się domyślam po odpowiedzi raczej nie.
  • witam czy ktoś mi powie jak zainstalować modem zte mf823?? Wsadzam go w port usb i powinien automatycznie się zainstalować a u mnie nic się nie dzieje. Proszę o pomoc
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.