Internet do tabletu

«1
edytowano 01.04.2012 w Co wybrać
Jaki polecacie Internet do tabletu ? Mam zamiar kupić tani tablet bez modemu 3G w jednej z promocji znanego marketu spożywczego ;) z tego co wyczytałem, to nie ma on modemu 3G, ale ma USB i Androida, więc można podłączyć modem USB. Jako, że zamierzam go używać w podróży pociągiem to zależy mi na największym zasięgu i dobrej prędkości, ale wiadomo że cena i ważność pakietów też ma znaczenie. No i jeszcze jaki tani i szybki (najlepiej 21Mb) modem najlepiej zadziała z Androidem 4.0 ? Macie jakieś pomysły czy doświadczenia w tym temacie?
Otagowano:

Komentarze

• Ale skoro chcesz korzystać z neta to bez sensu kupować tablet bez modemu, lepiej dołóż parę € i kup sobie porządny tablet z 3G zamiast kombinować z chińszczyzną z jakiegoś tesco czy biedronki. Tak czy siak musiał(a?)byś kupić jeszcze modem USB za min. 150 zł, a później bawić się w kable czy podłączanie itd. A czy każdy modem współpracuje z androidem to nie wiem bo nie korzystałem nigdy z takiego rozwiązania.
    Z operatorów mogę natomiast polecić Play na kartę, np. fresh albo lubię to, i korzystanie z pakietów netowych, które działają na zasięgu Play, Plus, Aero2 i Orange, więc praktycznie wszędzie.
  • Miki będziesz miał duży problem z konfiguracją modemu. W pierwszej kolejności będziesz musiał znaleźć modem 3G na usb kompatybilny z tabletem jaki będziesz miał. Wydatek rzędu 100-200 zł prędkość 7,2 Mb. Ewentualnie jakieś MiFi z własnym zasilaniem (jest to modem z ruterem WiFi na kartę Sim)ale ceny od 350 pln. Wygodniejsze i poręczniejsze, bez potrzeby podłączania jakichkolwiek kabelków i poboru zasilania z tableta. Możesz również udostępniać internet innym osobom dzięki właśnie WiFi. Dodatkowo obsługują bezpłatny internet Aero2 a niektóre typy mają 21 Mb. To tyle, w dalszej kolejności polecam Google.pl
  • Yhh, mam pdobny problemPROBLEM:(
  • Odmienia się "do tabletu" a nie "do tableta", młotki...
  • Nie chciałbym się odnosić do tego młotkA (czy jednak młotku?) ale możesz wskazać na jakieś magiczne źródło informacji, które wskazuje, która forma odmiany jest poprawna?
  • jaki modem 3G i w jakim sposób podłączony do tableta ideapad K1?
  • kub sobie mały taki sprzet i kabelek
  • to znaczy i tak nie wiem o co kaman
  • Wiadomo chyba powszechnie że nie każdy tablet współpracuje z każdym modem 3G przez USB.Wniosek? Nim kupisz tablet sprawdż na stronie producenta tabletu z jakimi modemami współpracuje np.Huawei,Nokii,czy innej marki.Zwykle producenci w dziale support podaję modemy współpracujące z tabletem który chcemy kupić.
  • No własnie, sprawdź czy obsługuje zewnętrzne modemy, musi chyba mieć obsługę OTG przez złącze USB o ile dobrze kojarzę. Jak coś taniego i z 3G z wbudowanym modemem + jak jeździsz to z mapami do navi zobacz NavRoad NEXO SMART, ostatnio znajomy kupił (kosztował coś ok 400-450zl w komputroniku z tego co pamiętam jak odbierał), i całkiem fajne połączenie tabletu z navi.
  • hej. mam tablet hp slate 7. czy jest jakis sposob zeby miec staly dostep do internetu ? tablet wygralam wiec nie bylo mozliwosci wybrania innego.
  • Jeżeli to model bez modemu 3G, to najlepiej kupić mobilny router wifi, np. Huawei E5336. Chcesz używać tego z jakim operatorem komórkowym?
  • siema wam nie wiecie jaki jest najlebszy tablet i w rosadnej cenie ???

• czekam na info\
  • Zbyt ogólne pytanie. Nie wiemy, co to znaczy "najlepszy", ani "rozsądna cena" w twoim przypadku.
  • heh tez mam tu
  • Witam ! Mam tablet ,,archos 97 neon'' i nie mam pojecia jak podlaczyc do niego internet :/ nie ma modemu i ma tylko mikro usb Pomozcie !!!
  • Musisz niestety zainwestować i kupić router (np. mobilny) WiFi - przykład to Huawei E5330, E5336 itd.
  • hej kupilam tablet problem w tym ze wifi jest ale na haslo?jak inaczej moge odbierac neta?
  • A to jest twoja sieć WiFi z urządzenia w twoim domu, czy sąsiada? Jak sąsiada, to idź do niego i zapytaj o hasło, może ci użyczy dostępu.
  • Mam pytanie jaki modem do internetu pasuje do tableta exsperanza?
  • Mam wątpliwości i stad moja obecność tutaj. Mam tablet Lenovo , posiada 3G . Chce by służył mi jako modem do rozsyłania internetu w domu. Chce wziasc internet w Play , bezprzewodowy , wiadomo dostane kartę SIM która umieszcze w tablecie. Moje pytanie , czy i jak to będzie w ogóle bedzie dzialac .Proszę o szybka i konkretna odpowiedz .
  • Prawie na pewno zadziała bez problemu, ale tylko jak podasz dokładny model (wraz z odmianą) tabletu będziemy wiedzieli na pewno, czy jest zgodny z polskimi sieciami - jeżeli pochodzi z dystrybucji na rynek chiński może nie zadziałać.

Jeżeli jest to model na nasz rynek, to po włożeniu karty SIM może zadziałać od razu, bez konfiguracji dodatkowej.

Dokładniejszą i szybszą pomoc, bardziej szczegółową możesz otrzymać opisując szczegóły na forum [Zaloguj sie, aby zobaczyc ten link]
  • Cześć

Jestem zielona jeśli chodzi o tablety i wolę spytać, zanim zrobię coś głupiego. Jak kupić tablet, w sieci komórkowej czy w sklepie? Planowałam w sklepie i miał to być Samsung GALAXY Tab 4 10.1. Ale jak to działa? Rozumiem, że w domu mam internet z wifi, a poza domem? Jak to zrobić najlepiej, by nie wyjść jak Zabłocki na mydle?
  • Zbyt ogólne pytanie - źródło obojętne. Jak chcesz internet poza domem w tablecie - kupujesz wersję z modemem komórkowym (3G/4G), do tego musisz mieć kartę SIM z jakąś ofertą - od Aero2, aż po komercyjne oferty LTE masz do wyboru - z abo albo prepaid. Ot choćby osttania promo orange: [Zaloguj sie, aby zobaczyc ten link]
  • dobrze tez bedzie przez modem plus play
  • Najlepszy jest net po kablu, bo wtedy nie przerywa. Ja mam netię, jest tania, szczególnie teraz, bo wziałem w promocji i teraz przez pół roku płace złotówkę za miesiąc.
  • Trudno jednak chodzi się po mieście z kablem :) a o to było pytanie.
  • Play będzie dobry, jak mieszkasz w dużym mieście
  • Mam Tablet Samsung Tab3, przejściówkę OTG a mimo to po podłączeniu modemu on nie reaguje( nie świeci się dioda na modemie, ani nie pokazuje się znaczek USB na tablecie) Co mam zrobić ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.