Orange free i play online nocny transfer jak nie pomylić kart?

edytowano 21.01.2012 w Orange
Mam obydwie oferty prepaid,i już mi się dwa razy zdarzyło,że pomyliłem się,i ściągałem w ramach nocnego transferu z karty orange free.Jak zrobić,aby nie dochodziło dom kolejnych pomyłek.Czy jakieś ustawienie w windows-profil,program powodowałby,że gdy wybrałbym profil play online,to nie łączyłoby mnie z kartą orange free i odwrotnie.Problem w tym,że obydwie sieci łączą sie przez ten sam numer,wiec czy jest możliwy jakiś inny sposób?
Otagowano:

Komentarze

• A w jaki sposób łączysz się przez dwie karty ? Masz jakiś adapter dual-SIM czy dwa modemy ? Ja od dawna szukam możliwości korzystania z dwóch kart jednocześnie w jednym modemie, ale niestety nie udało mi się to.
    Ale gdym miał, to pewnie router z OpenWRT czy DDWRT i ustawienia polączenia/rozłączenia z odpowiednim APN w Cronie
  • Mam jeden modem,i przekładam karty.I własnie już drugi raz miałem akcje,że obudziłem się,np o drugiej w nocy,i włączyłem pobieranie,a że człowiek w nocy przyspany,to nie zauważyłem,że w modemie jest orange free i bonusowe megabajty poszły się w****.Nie po to kupiłem nocny transfer.Mam jeszcze drugi modem w samsungu-ale 2G,i nawet jak obydwa są podłączone,to wyskakuje mi,przy lączeniu,z pomocą połączeń sieciowych windows,że tylko
    mogę korzystać z modemu 2g.
  • Lub czy jest jakiś sposób,gdybym dokupił sobie drugi modem,to za pomocą aplikacji orange
    łączyło by mnie z orange.Mam aplikacje play,i ta niestety łączy i z orange i play,więc chyba ta aplikacja od orange robi tak samo?Sprawdzał ktoś?A może w orginalnym menadżerze huwaei da się coś ustawić.Może program top net info?Jakiś soft,który by rozpoznawał karty sim,i ich nie mylił po skonfigurowaniu?W menadżerze sieciowym windows już sie bawiłem,i nie znalazłem sposobu!
  • Raczej wątpię aby takie coś było możliwe w menadżerze od modemu.
    W Windowsie już prędzej. Jest coś takiego jak Harmonogram zadań Windows - tam można np. zaplanować uruchamianie programów o określonej godzinie na określony czas, więc być może dało by się zamiast programu uruchomić połączenie z Internetem według APNu, ale szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, bo nie próbowałem.

Najlepiej byś musiał kupić drugi modem i router z OpenWRT, np. Tp-Link MR 3420 i wgrać soft Gargoyle, do tego aktywny Hub USB i wpiąc do niego te dwa modemy. A wtedy mógłbyś sam zaplanować o której godzinie ma się połączyć przez Orange, a kiedy przez Play. OpenWRT ma wiele przydatnych opcji, tylko trzeba znać trochę Linuksa i mieć czas aby się tym pobawić. Jak Cię taka opcja zainteresuje to wejdź na stronę eko.one.pl, tam jest też forum, możesz poszukać i popytać jak by wyglądała taka konfiguracja.
  • mam 1 pytanie czy w internecie z orecz na karte moze byc transfer nocny?
  • Może być (znaczy nie ma przeszkód technicznych), ale operator tego nie zaproponował.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.