Modem strasznie się grzeje

edytowano 04.10.2011 w Podstawy
Witam, kupiłem modem E173-2 w Play i wrzuciłem kartę Aero2, wszystko działa net chodzi normalnie z pełną prędkością, tylko po kilku minutach jest strasznie gorący, szczególnie w miejscu gdzie jest karta SIM, co więcej karta SIM jest już jakby lekko stopiona - ma takie wypukłości na górze, których na początku nie było. Wiem, że modemy się grzeją, ale ten mój chyba aż za bardzo, skoro nawet karta się topi - co mogę z tym poradzić ? Pomóżcie.

Komentarze

• 1. Wystaw modem w miejsce, w którym jest lepszy sygnał sieci (za pomocą przedłużacza USB) i/lub podłącz antenę - obciążenie toru wysokiej częstotliwości spadnie i mniej się będzie grzał
    2. Ustaw modem w miejscu, w którym jest lepszy przewiew chłodnego powietrza.
  • Modem mam w miejscu gdzie mam najlepszy zasięg, do stabilnej prędkości wystarcza więc nie kupuję anteny, wątpię aby coś na to pomogła. A co do przewiewu - w lodówce go nie zamkne, za okno też nie wystawię, ile mogę to ma. A może są jakieś modemy, które się nie grzeją aż tak mocno ??
  • Jeżeli modem pracuje na maksymalnej mocy i pompuje te kilka W w powietrze, to straty muszą być i wszystkie modemy będą się grzały. Poprawisz mu parametry pracy (przewiew i tłumienie sygnału przez inne obiekty, w tym komputer) to powinno być lepiej.
  • Mój modem też się grzeje, ale nie zdarzyło się jeszcze aby mi stopił kartę czy sam się uszkodził, a używam go dość często i długo.
  • Ja także nie miałem takich problemów w żadnym, z kilkunastu urządzeń, z którymi miałem do czynienia.
  • Ja mam modem Huawei e 169 w Play, całymi dniami siedze przy internecie, i mój modem sie nie grzeje i wszystko działa jak najlepiej, a przedtem miałem ZTE MF 631, to był do kitu, przy włączaniu laptopa sie nie włączał, musiałem go wyciągać z usb i ponownie go włożyć do usb, potwornie się grzał, i często się rozłączał i nie mogłem go uruchomić.
  • mam modem zte i to samo po jakas awria sprzetu badz karty sim
  • problem z grzaniem może świadczyć o niskiej jakości komponentów routera zaczynając od sekcji zasilania modółów po braku solidnego chłodzenia skończywszy, ogółem nie warto kupować routerów bez radiatorów, bo inaczej prędzej czy później i tak będziesz musiał taki dokupić lub z miedzi dorobić (miedziaki są najefektywniejsze), zależy czy lubisz przy tym kopać, czy cenisz spokój, jak spokój to routery poniżej 130 zł omijaj szerokim łukiem...
  • Ja mam modem poltora roku, wczesniej siedzial w komputerze stacjonarnym i net smigal, a teraz modem w laptopie nagrzewa sie po 10 min i net przestaje dzialac. Nie wiem czy to wina modemu czy laptopa. Pomozcie
  • Problem wynika z modemu, ponieważ ten modem po uzyskaniu niebezpiecznej temperatury automatycznie się rozłącza, co zapobiega jego spaleniu, szkoda tylko, że tak szybko. Ciekawostką jest, ten modem bez anteny zewnętrznej lub kominowej nie radzi sobie z zasięgiem żadnej sieci. Proszę zmienić modem a problem na pewno zniknie pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.