Prędkość pobierania a kategoria urządzenia HSPA

edytowano 15.07.2015 w Podstawy
Dziś trafiłem przypadkiem na jakiś dokument, w którym znalazłem poniższy wykres:
hspa
Wynika z niego kilka rzeczy, a mianowicie, że te 21 Mb/s czyli maksymalną prędkość modemów można osiągnąć tylko będąc chyba z metr od nadajnika, ale co więcej - większość urządzeń takich jak modemy HSPA oferujące do 7,2 Mb/s, czyli np. mój E173 z Play nie osiąga pełnych rezultatów (niebieska linia) które by osiągnął na modemie kategorii 9 i większej, czyli np. Sieraa 307 czy Huaweie 353, 368 itd. Pewnie właśnie dla tego ludzie tak chwalą sobie Sierrę, bo mogą na niej więcej wyciągnąć. Co o tym myślicie ? Czy to faktycznie tak wygląda, czy raczej tylko marketingowa ściema ?
Otagowano:

Komentarze

• Jeśli ten wykres jest prawdziwy, to znaczy że operatorzy niezłe ściemy walą z tymi prędkościami, nie ma szans żeby mieć sygnał większy niż te 75%, tutaj ok. 22-29
  • Tak to jest sciema, ja płacę za internet w play za 2 mega, a miałem największą szybkośc
    do 800 kbs/s, mieszkam 200m od nadajnika.
  • Pewnie masz zapchany BTS albo kiepski zasięg. Zasięg można poprawić, ale jeżeli to kwestia przeciążenia, to jedynie możesz spróbować zmienić częstotliwość na 900MHz o ile jest taki nadajnik w twojej okolicy. Tak już niestety jest z radiowym Internetem :/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.