Rozpocznij nowy wątek

Witaj na forum Techmobile.pl!

Rozmawiamy tutaj o mobilnym dostępie do Internetu. Jeśli chcesz się przyłączyć, wystarczy kliknąć jeden z poniższych przycisków. Zapraszamy

Logowanie przy pomocy Facebooka Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Dołącz do nas na Facebooku

Uczestnicy wątku

Tagi dla tego wątku

Najaktywniejsi użytkownicy

Wyłączenie kodu PIN na karcie SIM Orange - Jak to zrobić ?
  • Gość Marta
    Zamówiłam na stronie Orange darmowy starter, dziś mi go przysłali i niby wszystko fajnie, zmieniłam taryfę na Orange free ale nie mogę wyłączyć kodu PIN. Gdy próbuje to zrobić w telefonie, wyskakuje komunikat "operacja niedozwolona" - próbowałam już w trzech modelach telefonów i w modemie, zawsze to samo. Czy to znaczy, że mam uszkodzoną kartę, czy nie da się tego zrobić w ogóle ? Proszę o pomoc.
  • Musisz iść do salonu firmowego Orange (musi to być salon firmowy, a nie punkt, albo dystrybutor) i tam dokonać rejestracji i dezaktywacji tej blokady, która uniemożliwia wyłączenie PINu. Można to także zrobić podobno zdalnie, ale nie próbowałem (wysłać pocztą arkusz rejestracyjny, a potem możesz zadzwonić - blokadę też da się zdjąć zdalnie).
    http://jdtech.pl - aktualne informacje o Aero2
  • Gość Marta
    Dziękuję za odpowiedź, a bez rejestracji numeru nie da rady ? Właśnie miałam zamiar zrezygnować z Play, bo to do wszystkiego trzeba się zarejestrować, a w Orange wszyscy mi mówili, że nie trzeba rejestrować numeru i do wszystkiego wystarczy kod PUK. A to jest normalne że nie da się wyłączyć tej blokady, czy wynika to z karty którą posiadam (zamówiona za free z Orange.pl) ? Kiedyś już byłam w Orange i nie pamiętam żeby były jakieś problemy z kodem PIN, a zawsze od razu go wyłączam.
  • Z tego co wiem nie ma możliwości kontaktu z jakikolwiek biurem obsługi abonenta Orange bez rejestracji. Po rejestracji można już swobodnie zgłaszać co potrzebujesz.
    Możliwość wyłączenia PIN jest zablokowana przez Orange na poziomie karty. Tylko Orange posiada urządzenie (a dokładniej klucze szyfrujące), które umożliwia zmianę tego ustawienia.
    Takie ustawienie jest niestety domyślne dla wszystkich rozsyłanych prepaidów - w abonamentach tego nie ma. Może po prostu w ten sposób "zachęcają" do rejestracji?
    http://jdtech.pl - aktualne informacje o Aero2
  • Gość Marta
    Rozumiem, w takim razie zastanowie się jeszcze raz nad tym, ale raczej zostwie ten kod, bo rejestracja to dla mnie zbyt duże ograniczenie, nie mam jeszcze 18 l. a na legitymację raczej mi go nie zarejestrują, rodziców angażować nie zamierzam. Nie wiem Po co oni robią te ograniczenia, chyba w każdej sieci jest coś totalnie durnego.
    Dziękuję za pomoc.
  • Ja posiadam kartę SIM Orange kupioną jakieś 1,5 roku temu w kiosku za 5 zł (starter głosowy) i od początku PIN był domyślnie nieaktywny, tak więc najprawdopodobniej zależy to od rodzaju lub czasu wydania karty. Być może warto poszukać jakiegoś starego startera, z tym że sam nie wiem czym by się trzeba kierować aby trafić na taki bez konieczności posiadania PINu.
    Huawei e173u-2 + Orange free na kartę, czasem Play Online na kartę.
  • Gość napisał:

Czy to znaczy, że mam uszkodzoną kartę, czy nie da się tego zrobić w ogóle ? Proszę o pomoc.

Masz sprawną kartę SIM, ale zrobiłaś błąd zamawiając ją w formie bezpłatnego zestawu startowego z Orange. W tych kartach nie można wyłączyć autoryzacji PIN-em, co ma swoje uzasadnienie w ofertach abonamentowych.

Obecnie sprzedawane startery Orange na kartę nie posiadają w ogóle kodu PIN, można go dodać jedynie poprzez użycie odpowiedniego kodu GSM z wykorzystaniem kodu PUK.
    Moim zdaniem najlepszą (najszybszą i bez konieczności rejestracji) propozycją dla Ciebie będzie zakup nowego zestawu startowego.

Dla pewności zamieszczam zdjęcie poglądowe startera z kartą, która PINu na 100% nie posiada.
    Image0591.jpg
    1173 x 1248 - 904K
    Zmieniony 2011-10-18 20:56:55 przez Techmobile
    Techmobile.pl Świat mobilnego Internetu
  • Gość Samantha
    Zacznijmy od tego, że miałem w rękach akurat Dropada bez BT. Osobiście nie używam BT, ale z tego co wiem, na zamf3wienie są roonibe modele, ktf3re po prostu zawierają dongla BT dolutowanego do hosta USB wewnątrz obudowy.W stockowym 0607, ktf3ry posiadałem, oczywiście da się włączyć obsługę BT, ale w moim przypadku było to bezcelowe, a wspomnianego dongla nie miałem pod ręką, żeby podłączyć. WiFi bez problemu. Akcelerometr z problemami w niektf3rych aplikacjach, root bez problemu po przerobieniu ROMu przez flashowaniem (instrukcja już niedługo).W najbliższym czasie przetestuję nowy ROM, prawdopodobnie naprawiono w nim obsługę akcelerometru, ale pewności nie mam.
  • Gość Inam
    No właśnie, to jest pewien pardkoas. :) Rozpisuję się o Sparcie, tylko i wyłącznie w związku z dwumeczem z Lechem Poznań. W innym wypadku, uwierz mi, nigdy nie poświęciłbym jej aż czterech tekstf3w w przeciągu 4 dni :)A co do meczu, to jego poziom nie porywał. Spodziewałem się lepszego widowiska. Lech grał lepiej niż w ostatnich spotkaniach, dlatego szkoda, że spuchli a przede wszystkim, że dali sobie strzelić bramkę. Choć porażkę 0:1 brałbym przed meczem w ciemno, bo wydawało mi się, że Sparta zaprezentuje się znacznie lepiej. Najważniejsze, że nie wszystko jeszcze stracone. A gdyby punkty przyznawano rf3wnież za doping kibicf3w, mistrz Polski wygrałby wczoraj 2:1! ;p
  • Gość l, c
    niewiem
  • Gość DYZIU
    NIESTETY PODOBNO PRZEPISY NA TO NIE POZWALAJĄ A JEST TO OGRANICZENIE NASZEJ WOLNOŚCI SKORO PŁACĘ ABONAMENT ZA 60 ZŁ MIESIĘCZNIE TO POWINIENEM MIEĆ PRAWO DO DECYDOWANIA W JAKI SPOSÓB BĘDĘ KORZYSTAŁ Z KARTY SIM BEZ WYŁĄCZENIA WYMAGANIA KODU PIN NIE MOGĘ KORZYSTAĆ Z ROUTERA PANI W INFORMACJI PORADZIŁA MI ABYM GO SPRZEDAŁ I KUPIŁ INNY NA MOJE OKO KPINA MOŻLIWOŚĆ WYŁĄCZENIA KODU PIN ZOSTAŁA ZABLOKOWANA AUTOMATYCZNIE ALE TERAZ NA WYRAŻNE ŻĄDANIE KLIENTA NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ KTO KOGO ROBI W .....???????????????

• Jeśli uważasz, że osoby niepowołane mogły mieć dostęp do Twojego kodu PIN lub z innych przyczyn chcesz go zmienić - możesz tego dokonać wpisując w telefonie za pomocą klawiatury kombinację klawiszy:

**04*starykodPIN*nowykodPIN*nowykodPIN# i zatwierdź przyciskiem połączenia (zieloną słuchawką).

np.: Twój stary kod PIN to 3411, a wybrany przez Ciebie nowy kod PIN to 3422.

Aby zmienić swój kod PIN wpisz:

**04*3411*3422*3422#